Na jaře 2023 jsme uspěli v dotačním řízení a získali podporu z OPZ+.

Projekt Komplexní podpora ukrajinských uprchlíků na Prostějovsku navazuje na naše předchozí aktivity a je zaměřen na podporu adaptace a sociálního začleňování osob z Ukrajiny, které uprchly do ČR před válkou. 

Jeho realizace bude v Mozaice probíhat v období od května 2023 do dubna 2025 a podpoří nejméně 250 ukrajinských uprchlíků. Projekt počítá i se zapojením majoritní společnosti.

Cílem projektu je komplexně posílit proces integrace cílové skupiny do společnosti a eliminovat rizika jejího sociálního vyloučení. 

Klíčovými aktivitami projektu jsou Poradenská podpora, Psychosociální podpora, Komunitní aktivity, Hlídání děti a Materiální podpora.

Multikulturní centrum Mozaika Prostějov provozuje spolek Žebřík, z. s. Centrum jsme otevřeli na podzim roku 2014. Poskytujeme zde prorodinné, vzdělávací a volnočasové aktivity pro širokou veřejnost. Fungujeme podobně jako rodinná či komunitní centra. Většina našich aktivit je dotovaná, proto máme příznivé ceny. V březnu 2022 jsme navázali na naši činnost z let 2008 - 2016, kdy jsme provozovali Centrum podpory cizinců v Prostějově - Vrahovicích, a zahájili jsme aktivity na podporu uprchlíků z Ukrajiny.

Na některé naše aktivity je třeba se předem přihlásit. Klikněte na tento odkaz  REZERVACE,  vyberte si v kalendáři termín akce, pak vyplníte jméno, Vaši mailovou adresu a telefon a zaškrtnete Souhlas se zpracováním osobních údajů. Na akci můžete zároveň přihlásit i více osob, prosíme pak uvést jména do Poznámky.  U vybraných akcí je potřeba před rezervací uhradit  zálohu na akci, budete vyzváni k volbě platební metody (karta nebo rychlý bankovní převod) a pohodlně takto zálohu můžete uhradit on-line. Pokud byste měli s přihlášením problém, kontaktujte nás na mozaika@zebrik-os.cz.

Kontakty

Mozaika - multikulturní centrum

Žebřík, z.s.  IČO 27019896

číslo účtu: 1891351369/0800

adresa: Raisova 1159, Prostějov, 796 01

telefon: +420 588 188 840

e-mail: mozaika@zebrik-os.cz

    ukrajina@zebrik-os.cz

Facebook: mozaika.multikulturni.centrum 

Manažerka projektů a Public Relations

statutární zástupce spolku Žebřík, z. s.:    

Mgr. Jana Rozehnalová

e-mail: rozehnalovaj@zebrik-os.cz

 

Kde sídlíme

Raisova 1159 Prostějov

Jedete-li z centra, tak za Drozdovickým rybníkem odbočíte doleva na Určickou ulici a na první odbočce doprava pojedete až na konec ulice, kde uvidíte za mateřskou školou přízemní budovu obklopenou zahradou.